lesson

Klasik Masaj Eğitimi

star
star
star
star
star
schedule 240 الوقت الحاضر
الوحدات
حول

Kurs Hakkında

İnsanları fiziksel olduğu kadar ruhsal yönden de rahatlatan, değişik tekniklerle sistemli şekilde uygulanan dokunuşların ve sıvazlamaların oluşturduğu terapiye masaj denilmektedir. Genellikle vücudun güne zinde başlamasına ya da yaşamın gündelik yorgunluk ve sıkıntılarından kurtulmak amacı ile yapılan genel dinlenme ve gevşeme yöntemi olarak kullanılmaktadır. Uygulama aromatik yağlar ile yapılır. Önemli olan masaj yaptıran kişinin rahat ve keyifli bir ortamda kendini zinde ve dinlenmiş hissetmesinin sağlanabilmesidir.

Masaj, en eski yardımcı tedavi yöntemidir. Geçmişten bugüne Doğu ve Batı kültürlerinde iyileştirme, ağrıların giderilmesi, sağlığın korunması, psikolojik sorunların hafifletilmesi gibi konularda insan yaşamına yardımcı olmaktadır. Eğitimli kişiler tarafından, doğru teknikle uygulanan masajın etkileri günümüzde de etkinliğini korumakta, insanlar tarafından yoğun ilgi görmektedir.

Klasik masaj uygulaması, birkaç temel hareketin etkili basılarla, aromatik yağlar kullanılarak vücuda uygulandığı ve bu sayede rahatlama sağlayan bir uygulamadır. Bunun yanı sıra yapılan manipülasyonlara, manuel hareketler ve tetik uyarı noktaları ile müdahale edilerek, kişilerde bulunan rahatsız bölgelerdeki problemleri de ortadan kaldırmaya yardımcı olunmaktadır. Masaj eğitiminde üzerinde durulması gereken en önemli unsur, iyi bir araştırma yapmak ve uzmanlığından emin olduğunuz kişilerden eğitim almaktır. Böylece yardımcı olacağınız kişilere zarar verme ihtimalinizi ortadan kaldırıp, mesleki ahlakınızı da garanti altına almış olursunuz.

Masaj daha zinde olabilmenin, iyi bir sağlık seviyesine ulaşmanın ve bunu korumanın en kolay yoludur. Ağrıyan bölgemizi ovalayarak rahatlatmak doğduğumuz andan itibaren içimizde var olan bir davranıştır. Masajın temeli olan sempati ve temas birleştirilerek uygulanan yaklaşımın genel sağlık üzerindeki etkileri saymakla bitmez. Masaj, yapılan kişinin sağlığı üzerinde oldukça fazla pozitif etkiye sahiptir. Kan dolaşımını iyileştirir, sindirime yardımcı olur, lenf sistemini uyararak atık ürünlerin taşınmasını hızlandırır. Bu faydalar, masajın psikolojik faydaları ile birleşince birçok ilacın sağlayamayacağı katkıyı sağlamaktadır.

Masajda yapılan manipülasyonları profesyonelce uygulamak sanıldığı kadar kolay kazanılabilecek bir beceri değildir. Masajdaki manevraların doğal ve kolaylıkla yapılabilmesi için eğitmeninizin bilinçli bir eğitim vermesi, sizi anlayarak doğru anlatımla yetiştirmesi gerekir. Masaj eğitimi, diğer el becerisi gerektiren iş kollarında olduğu gibi kısa süreli bir eğitim değildir.

GİRİŞ KOŞULLARI:

  1. Okuma yazma bilmek veya İlkokul mezunu olmak.
  2. Mesleğin gerektirdiği işleri ve yeterlikleri yapacak bedensel ve fiziksel özelliklere sahip olmak.

ÇALIŞMA ALANLARI:

Masör/Masözün kazandıkları yeterlikler doğrultusunda;

  1. Güzellik salonları ve merkezlerinde,
  2. Masaj salonları ve merkezlerinde,
  3. Kaplıca ve banyo tesislerinde,
  4. SPA, terapi ve bakım merkezlerinde, spor merkezleri ve salonlarında çalışabilirler.
timer

حضور الدورة / التدريب

الوصول إلى تفاصيل الدورة

دروس من السجل
5000.00 ₺2650


للحصول على معلومات مفصلة
Editörün notu; Değerli kursiyerimiz, eğitim programlarımızda sizin kişisel gelişiminize, değer verdiğimizi bilmenizi isteriz. Biz eğitim sürecini tamamlamayan kullanıcılarımıza sertifika vermiyoruz. Ayrıca satın almak istediğiniz eğitimin doğru kuruluş tarafından sertifikandırılmasının öneminin farkındayız. Günde yüzlerce kişinin farklı firmalardan eğitim sürecini tamamlamadan satın aldıkları sertifikalarının iptal edildiğine şahitlik ediyor ve bu durumdan hüzün duyuyoruz. Bu doğrultuda ihtiyaç duyduğunuz sertifikanızın daha sonra iptal edilmemesi için eğitimi olmayan sertifika programlarına hayır deyiniz.

Üniversite onaylı belgenizi e-Devlet aracılığı ile doğrulayabilirsiniz. 

https://www.turkiye.gov.tr/belge-dogrulama 

Aşağıdaki sertifika kursiyerimizden izin alınarak paylaşılmaktadır, e-Devlet aracılığı ile sorgulayarak geçerliliğini kontrol edebilirsiniz.

Barkod No:  UN_04105736031068658440

T.C. Kimlik No: 36031068658Sertifika tercümanlık hizmeti alınabilir anlaşmalı olduğumuz Antalya Aspendos Tercümanlık tarafından 75 TL hizmet bedeli karşılığında sağlanabilmektedir. Noter onayı gereken tercümanlık hizmeti çeviri ile beraber  250 TL hizmet bedeli karşılığında sağlanabilmektedir.

Çeviri hizmeti fiyatları temsilidir değişiklik gösterebilir, fikir amaçlı sunulmuştur.  Detaylı fiyat için lütfen bilgi alınız. 

التقييمات
4.9
star star star star star
star star star star star
star star star star star_border
star star star star_border star_border
star star star_border star_border star_border
star star_border star_border star_border star_border
وحدات الدورة
Klasik Masaj

الدروس
  • check Klasik Masaj

دروس من السجل
0.00 ₺0


Boyun Masajı

الدروس
  • check Boyun Masajı

دروس من السجل
0.00 ₺0


Kol Masajı

الدروس
  • check Kol Masajı

دروس من السجل
0.00 ₺0


Selülit Masajı

الدروس
  • check Selülit Masajı

دروس من السجل
0.00 ₺0